KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12101471
*
nr 1210 1471
Skulptur
keramik, Carli Bauer, kvinna med bok, signerad. Höjd: 23
Kondition: lagad
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 oktober 2018
kl 19:28:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 18:02:19
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carli bauer keramik konsthantverk kvinna med bok skulptur
-
5194 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm, höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:55
-
5195 Ikon
1900-tal, 26x22 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:07
-
5094 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad R Cavaller, madon..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:35
-
5438 Parti linneduk..
olika storlekar & mönster
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26
-
5084 Reliefplatta
metall, Susanna i badet, 11x16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:41
-
5037 Skulptur
+ kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:19
*
Skulptur
Kondition: lagad
nr 1210 1471
Skulptur
keramik, Carli Bauer, kvinna med bok, signerad. Höjd: 23
Kondition: lagad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/10 18:02:19 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carli bauer keramik konsthantverk kvinna med bok skulptur
-
5194 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm, höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:55 -
5195 Ikon
1900-tal, 26x22 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:07 -
5094 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad R Cavaller, madon..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:35
-
5438 Parti linneduk..
olika storlekar & mönster
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26 -
5084 Reliefplatta
metall, Susanna i badet, 11x16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:41 -
5037 Skulptur
+ kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:19